×

Mletá káva

Zobrazení 1-15 z 39 položek

Na trhu s kávou si můžete vybrat mezi kávou zrnkovou či mletou. Nejprodávanějším druhem je sice káva zrnková, někdy je ale pohodlnější sáhnout po mleté variantě. Zvlášť, pokud vám to vaše podmínky jinak nedovolí.

Vakuový obal zaručuje čerstvost kávy

Pro přípravu kávy je třeba praženou zrnkovou kávu namlít. Pro zachování vlastností kávy je ideální nákup zrnkové kávy a její namletí těsně před přípravou. Často to ale není z různých důvodů možné, proto vám nabízíme i kávy mleté. Většina káv v naší nabídce je balena do vakuového obalu proudem dusíku. Ten zpomaluje stárnutí kávy a zastavuje oxidaci způsobenou kyslíkem. Směs tak neztrácí svou chuť a je stále čerstvá. Vakuové balení zaručuje, že káva začne oxidovat až po rozbalení.

Jak skladovat mletou kávu

Jakmile kávu rozbalíte, vyvarujte se tomu, abyste ji skladovali ve vlhku. Dále zamezte přístupu vzduchu – na vzduchu se totiž mletá káva rychle znehodnocuje kvůli oxidaxi kyslíkem. Nejlépe uděláte, pokud kávu do několika málo dní spotřebujete, případně ji můžete přesypat do vzduchotěsné skladovací dózy a po vytlačení vzduchu uložit do lednice. Takto vydrží mletá káva i několik týdnů.

Mletou kávu vybírejte podle toho, jakým způsobem ji hodláte připravovat. Jedině tak si totiž můžete zvolit správnou hrubost mletí. U káv v našem sortimentu vám napoví ikonky příprav, podle kterých poznáte, pro kterou přípravu je daná mletá káva vhodná.

Na Kafone prodáváme velké objemy kávy. U většiny sortimentu si tak můžete pořídit kávy, které mají velmi vysoká data exspirace.

Přečíst článekShow less

MENU

Informace

Zobrazit více produktů.
Nenalezeny žádné produkty