×
Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

394,00 Kč (s DPH) 424,00 Kč -30,00 Kč
Lavazza Expert Gusto Pieno zrnková káva 1kg

Lavazza Expert Gusto Pieno zrnková káva 1kg

292,00 Kč (s DPH) 323,00 Kč -31,00 Kč
Bristot Tiziano zrnková káva 1kg

Bristot Tiziano zrnková káva 1kg

503,00 Kč (s DPH) 525,00 Kč -22,00 Kč

Kapsle pro Nespresso

96,42 Kč (s DPH)
Ruch římských uliček se mísí v jedinečné kávě Roma. Zaujme vás jemnou rovnováhou síly, jemnosti a plnosti. Příjemným bonusem je...
96,42 Kč (s DPH)
Za unikátní směsí stojí dokonalé kombinace Arabicy z východní Afriky a Střední a Jižní Ameriky. Lehké pražení zaručuje, že...
Zobrazení 1-15 z 35 položek

Populární kapsle se na trhu s kávou objevily poprvé v roce 1976. Tehdy Eric Favre, zaměstnanec společnosti Nestlé, vynalezl, patentoval a představil Nespresso systém na podnikatelském trhu ve Švýcarsku. Vynález se prvně nechytil a úspěch mu přinesl až o dekádu později Jean-Paul Gaillard.

Sláva přišla s Clooneym

Neskonalá sláva a popularita napříč všemi okruhy přišla ale až s Georgem Clooneym. Ten v roce 1994 objevil přístroj Nespresso a byl jím natolik okouzlen, že se rozhodl spojit s vedením společnosti a značku začal propagovat. Od té doby se objevily desítky obdobných systémů od různých výrobců, Nestlé ale bylo první.

Jednoduchá a rychlá obsluha

Obsah kapsle tvoří pražená namletá káva s přesně odměřenou gramáží pro přípravu pravého espressa. Přesné dávkování navíc zaručí, že vaše káva bude vždy chutnat stejně a přesně tak, jak má. Na rozdíl od zrnkové kávy se kapsle hodí na delší skladování, nejlépe proto kapsle využijete tam, kde je malá spotřeba. Je to díky hermetickému uzavření buď v samostatné kapsli anebo jejím obalu, káva proto během skladování neztrácí aroma.

S kávou v kapslích se navíc velmi snadno pracuje. Přístroje jsou intuitivní a příprava kávy rychlá. Hodí se proto skvěle do míst, kde chcete rychle a jednoduše připravit espresso. Samotný přístroj má nízkou pořizovací cenu a většinou se setkáte s velmi kvalitní kávou v kapslích.

Vyšší cena a neekologičnost

Kapsle ale mají i své nevýhody, tou první je jejich neekologičnost. Nicméně například Nespresso povzbuzuje své zákazníky, aby použité kapsle recyklovali, a společnost je využívá pro další zpracování. Náklady na kávu v kapslích jsou také výrazně vyšší než při přípravě ze zrnkové kávy. A bohužel, ve většině případů nejsou kapsle pro různé systémy vzájemně kompatibilní. Například kapsle Nespresso nejde použít v systému Lavazza Blue a naopak. Platí to pro systémy, které jsou patentově chráněny a zákazník je tak závislý na originálních kapslích výrobce. U systémů, kde již došlo k propadnutí patentu, jsou dostupné i kapsle od tradičních výrobců kávy z Itálie. Můžete tak ochutnat například kapsle Pellini pro systém Nespresso. Pellini je rodinná pražírna, která patří k nejoblíbenějším na italském trhu a přináší svým konzumentům pravé espresso vynikající chuti i vůně.

Přečíst článekShow less

MENU

Informace

Zobrazit více produktů.
Nenalezeny žádné produkty