Zrnková káva

Filtrovat podle
Káva Kimbo Prestige 1kg zrnková
Vyprodáno
447,00 Kč
Zrnková káva Kimbo Prestige je vzácně vyrovnaná směs, kterou její výrobci namíchali především pro náročné znalce kávy a odborníky, kteří ocení chuť pravého italského espressa. Pečlivé zpracování a precizní pražení...
Attibassi Miscela 1918 zrnková káva 1kg
Vyprodáno
499,00 Kč 615,00 Kč
Zrnková káva Attibassi Miscela 1918 učaruje všem milovníkům kávy sladkou chutí a zajímavým aroma. Směs tvoří pečlivě vybraná zrna z plantáží Brazílie, střední Ameriky a Etiopie. Attibassi Miscela 1918 láká na krémovou...
Zobrazení 1-15 z 179 položek

Milovníci oblíbeného nápoje si mohou vybrat, zda si kávu pořídí v zrnkové nebo mleté variantě. Nejprodávanějším druhem je káva zrnková. Můžete ji totiž použít do jakéhokoliv automatického kávovaru a vlastníte-li mlýnek, tak i do ostatních kávovarů. Oproti mleté kávě se zrnková káva lépe hodí na skladování. Na vzduchu totiž dochází k minimální oxidaci a zachovají se tak senzorické vlastnosti kávy.

Kvalitní zrna zaručí skvělou chuť

Jakmile zrna dozrají, kávové bobule se sklízí, zpracovávají a suší. Vysušená kávová zrna se posléze praží a to tak, aby se dosáhlo požadované chuti. Základem dobré kávy jsou kvalitní zrna.

Nejlépe uděláte, pokud zrnkovou kávu namelete těsně před přípravou. Jedině tak si vychutnáte dokonalou příchuť a aroma. Pokud nemáte automatický kávovar s integrovaným mlýnkem, nebo samostatný elektrický mlýnek, kávu můžete jednoduše a rychle namlít také v ručním mlýnku.

Jak zrnkovou kávu skladovat

Zrnkovou kávu ideálně skladujte ve stabilní teplotě a v tmavém prostředí, kde není příliš vlhko. Kávu můžete mít i v lednici, ale jedině poté, co ji přesypete do dózy, ze které je vytlačen vzduch.

Často se můžete dočíst, že nejlepší zrnková káva je pouze čerstvá káva. To je ale jen marketingový trik. Nic jako čerstvá káva totiž neexistuje. Naopak čerstvá káva hned po upražení není vhodná ke konzumaci, dochází teprve k dozrávání kávy a unikají z ní zbytky jedovatých plynů a silic. Kávu je třeba nechat „vydechnout“ a teprve za několik dní ve správném okamžiku zabalit.

Pokud se balení se zrnkovou kávou skladuje za správných podmínek, i dlouhodobé skladování má na kvalitu kávy minimální vliv. Po půl roce od zabalení kávy dojde k úniku asi jen 20 % aroma.

Hlavní nabídka

Informace