×
Segafredo Intermezzo zrnková káva

Segafredo Intermezzo zrnková káva

169,00 Kč (s DPH) 190,00 Kč -21,00 Kč
Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

379,00 Kč (s DPH) 399,00 Kč -20,00 Kč
Lavazza Qualitá ORO zrnková káva

Lavazza Qualitá ORO zrnková káva

304,00 Kč (s DPH) 326,00 Kč -22,00 Kč
Lavazza Crema e Aroma zrnková káva

Lavazza Crema e Aroma zrnková káva 1kg

274,00 Kč (s DPH) 279,00 Kč -5,00 Kč
Hausbrandt Trieste zrnková káva 1kg

Hausbrandt Trieste zrnková káva 1kg

430,00 Kč (s DPH) 520,00 Kč -90,00 Kč

Zrnková káva

Zobrazení 1-15 z 200 položek

Milovníci oblíbeného nápoje si mohou vybrat, zda si kávu pořídí v zrnkové nebo mleté variantě. Nejprodávanějším druhem je káva zrnková. Můžete ji totiž použít do jakéhokoliv automatického kávovaru a vlastníte-li mlýnek, tak i do ostatních kávovarů. Oproti mleté kávě se zrnková káva lépe hodí na skladování. Na vzduchu totiž dochází k minimální oxidaci a zachovají se tak senzorické vlastnosti kávy.

Kvalitní zrna zaručí skvělou chuť

Jakmile zrna dozrají, kávové bobule se sklízí, zpracovávají a suší. Vysušená kávová zrna se posléze praží a to tak, aby se dosáhlo požadované chuti. Základem dobré kávy jsou kvalitní zrna.

Nejlépe uděláte, pokud zrnkovou kávu namelete těsně před přípravou. Jedině tak si vychutnáte dokonalou příchuť a aroma. Pokud nemáte automatický kávovar s integrovaným mlýnkem, nebo samostatný elektrický mlýnek, kávu můžete jednoduše a rychle namlít také v ručním mlýnku.

Jak zrnkovou kávu skladovat

Zrnkovou kávu ideálně skladujte ve stabilní teplotě a v tmavém prostředí, kde není příliš vlhko. Kávu můžete mít i v lednici, ale jedině poté, co ji přesypete do dózy, ze které je vytlačen vzduch.

Často se můžete dočíst, že nejlepší zrnková káva je pouze čerstvá káva. To je ale jen marketingový trik. Nic jako čerstvá káva totiž neexistuje. Naopak čerstvá káva hned po upražení není vhodná ke konzumaci, dochází teprve k dozrávání kávy a unikají z ní zbytky jedovatých plynů a silic. Kávu je třeba nechat „vydechnout“ a teprve za několik dní ve správném okamžiku zabalit.

Pokud se balení se zrnkovou kávou skladuje za správných podmínek, i dlouhodobé skladování má na kvalitu kávy minimální vliv. Po půl roce od zabalení kávy dojde k úniku asi jen 20 % aroma.

Přečíst článek

Hlavní nabídka

Informace