×
Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

394,00 Kč (s DPH) 424,00 Kč -30,00 Kč
Lavazza Expert Gusto Pieno zrnková káva 1kg

Lavazza Expert Gusto Pieno zrnková káva 1kg

292,00 Kč (s DPH) 323,00 Kč -31,00 Kč
Bristot Tiziano zrnková káva 1kg

Bristot Tiziano zrnková káva 1kg

503,00 Kč (s DPH) 525,00 Kč -22,00 Kč

Káva

217,00 Kč (s DPH)
Kup víc, zaplať míň
V každém doušku kávy Bristot Classico se můžete těšit na intenzivní chuť, plné tělo, hustou pěnu a neodolatelné oříškové aroma. Středně pražená směs kvalitních zrn kávy Arabika z Guatemaly, Mexika a Kostariky doplněná...
335,03 Kč (s DPH)
Kup víc, zaplať míň
Směs zrn původem z Vietnamu a Brazílie vás může překvapit vysokým podílem Robusty (90 %). Ta však zaručuje nízkou kyselost a krásně hustou cremu. Chuť je intenzivní a kořeněná. Hodí se zejména pro přípravu espressa a...
Zobrazení 1-15 z 269 položek

Nápoj, bez kterého si spousta z nás nedovede představit den, má sáhodlouhou historii. O vzniku kávy ale panuje velké množství legend a nikdo pořádně neví, která je ta správná. Údajně poprvé objevili energetické účinky kávy v 15. století pastýři v etiopské provincii Kaffa, kde ještě dnes najdete divoce rostoucí keře kávovníků. Právě odtud byl pravděpodobně kávovník přenesen do Jemenu, kde byl dále kultivován.

Z Turecka do celé Evropy

Pití kávy se rozšířilo už v 15. století i mimo oblast Arabského poloostrova. Při cestě z Egypta přivezla turecká vojenská výprava kávu do Cařihradu (dnes Istanbul) a Turecko si kávu zamilovalo. Odtud se oblíbený nápoj postupně rozšířil i do Evropy. Ze začátku si kávu mohli vychutnávat lidé zejména v přístavních městech jako jsou Benátky, Marseille, Amsterodam či Hamburk, do konce 17. století se ale tajuplný nápoj dostal i do vnitrozemí.

Nejlepší směs je kombinací Arabicy a Robusty

Kávovníků sice existují stovky druhů, ale k výrobě kávy tak, jak ji známe dnes, se používají pouze druhy dva. Robusta a Arabica. Většinu celosvětové produkce tvoří Arabica, v poslední době se ale tento trend mění a poměr se stáčí směrem k Robustě. Zažitý stereotyp, že nejlepsí káva je pouze 100% Arabica je spíše marketingovým trikem. Naopak, dokonalé espresso vystihuje směs Arabicy a Robusty, s vysokým obsahem Arabicy. Robusta je sice nahořklá a má slabší chuť než Arabica, pyšní se ale lepším tělem. Oproti Robustě obsahuje Arabica méně kofeinu. Pokud tedy toužíte po velmi silné kávě, hledejte směs s vysokým obsahem Robusty.

Na trhu se pražená káva prodává jako zrnková nebo mletá.

Přečíst článekShow less

MENU

Informace

Zobrazit více produktů.
Nenalezeny žádné produkty