×
Segafredo Intermezzo zrnková káva

Segafredo Intermezzo zrnková káva

169,00 Kč (s DPH) 190,00 Kč -21,00 Kč
Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

379,00 Kč (s DPH) 399,00 Kč -20,00 Kč
Lavazza Qualitá ORO zrnková káva

Lavazza Qualitá ORO zrnková káva

304,00 Kč (s DPH) 326,00 Kč -22,00 Kč
Lavazza Crema e Aroma zrnková káva

Lavazza Crema e Aroma zrnková káva 1kg

274,00 Kč (s DPH) 279,00 Kč -5,00 Kč
Hausbrandt Trieste zrnková káva 1kg

Hausbrandt Trieste zrnková káva 1kg

430,00 Kč (s DPH) 520,00 Kč -90,00 Kč

Instantní káva

Zamilovali si ji hlavně v Anglii a Skandinávii, oblibu si získala i v Austrálii. Řeč je o instantní kávě, která se na trhu objevila v roce 1910 a do dnešního dne má spoustu příznivců napříč celým světem. Pochvalují si zejména její rychlou a jednoduchou přípravu.

Lépe stravitelná a bez zbytečného odpadu

S instantní kávou přišel poprvé japonsko-americký chemik Satori Kato na panamerické výstavě v Buffalu. Patent na výrobu instantní kávy získal George Constant Washington. Káva, která nevyžadovala baristické kurzy a jejíž příprava trvala pouhý okamžik, si získala i hospodyně v 50. letech minulého století. Výrobci instantní kávy lákali na to, že je lépe stravitelná pro žaludek, nezůstává po ní odpad a navíc je levnější.

Úspěch značky NESCAFÉ

Největší hvězdou v kategorii instantní kávy byla a stále je NESCAFÉ, které v roce 1938 uvedla na trhu populární firma Nestlé. Dokázala zlepšit chuť instantní kávy a dostat ji téměř do všech domácností. Instantní neboli rozpustná káva se prodává ve skleněných nádobách a má podobu prášku nebo malých granulek. Ty se po kontaktu s horkou vodou a po chvilce míchání úplně rozpustí a káva je hotová.

Instantní káva nevoní

Instantní káva má ale i své nevýhody. Během procesu přípravy získává mnohem slabší vůni a musí se chemicky aromatizovat. Navíc instantní káva nabízí jen omezený pocit chuti ve vašich ústech. S chutí čerstvě pražené kávy se nedá srovnat.

Rozpustná káva si svou populární éru zažila zejména v 50. a 60. letech, i když i dnes si bez ní nedovede představit den spousta konzumentů, zejména v domácnostech, kde touží po ránu po rychle připravené kávě bez zbytečného odpadu.

Kafone se specializuje na espresso a instantní kávě moc neholduje. Není totiž zrovna zdravá a té čerstvě pražené se nevyrovná. Chápeme ale, že někdy není zbytí a instantní kávu pro vás nabízíme jako doplňkový sortiment, který si můžete zakoupit ke své zrnkové kávě.

V této kategorii si můžete vybrat z oblíbených instantních káv značek NESCAFÉ a JACOBS.

Přečíst článek

Hlavní nabídka

Informace