×
Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

394,00 Kč (s DPH) 424,00 Kč -30,00 Kč
Lavazza Expert Gusto Pieno zrnková káva 1kg

Lavazza Expert Gusto Pieno zrnková káva 1kg

292,00 Kč (s DPH) 323,00 Kč -31,00 Kč
Bristot Tiziano zrnková káva 1kg

Bristot Tiziano zrnková káva 1kg

503,00 Kč (s DPH) 525,00 Kč -22,00 Kč

French Press

799,00 Kč (s DPH)
Bodum Kenya French Press přináší do světa kávy styl a unikátní design. Káva z french pressu chutná výborně, a co teprve, když si ji připravíte s tímto originálním výrobkem dánské společnosti. Kávu navíc díky french...
Zobrazení 1-1 z 1 položek

Na přípravu vynikající kávy nepotřebujete kávovary za desetitisíce. Skvěle vám poslouží tradiční a do nedávna opomíjený french press. Káva z něj chutná přímo skvěle, a o to více ta výběrová. Navíc se s french pressem snadno pracuje a ještě lépe se udržuje.

Jak na kávu ve french pressu

French press byl kdysi stálou výbavou domácností a ačkoli se od něj na chvíli upustilo, už si zase pomalu buduje cestu do našich kuchyní a srdcí. Není divu, jedná se o jeden z vůbec nejsnadnějších způsobů přípravy kávy. Oproti automatickým kávovarům je navíc mnohem levnější. Jak si ve french pressu připravit kávu? Nejprve skleněnou nádobu zahřejte vroucí vodou a vypláchněte. Poté vsypte požadované množství hrubě mleté kávy (udává se 60 gramů na 1 litr vody), zalijte horkou vodou o teplotě 93 °C, dobře promíchejte, přiklopte sítkem s víčkem a sítkem stlačte vzniklou krustu asi dva centimetry pod hladinu. Kávu nechte extrahovat zhruba 3–4 minuty, poté sítko dotlačte až ke dnu. Chvilku počkejte a kávu slijte do šálku.

French press je čím dál tím populárnější

Popularita french pressu roste i díky stále oblíbenějším alternativním způsobům přípravy kávy. Od mechanické a automatizované přípravy kávy se upouští, káva totiž vyžaduje jemné zacházení, kterého s french pressem snadno docílíte.

V této kategorii najdete stylové a designově zajímavé french pressy, které nejen, že dokážou připravit výborné kávy, ale zároveň vám zkrášlí každý kout. Vychutnejte si lahodnou kávu z french pressu při ranním shonu anebo v kanceláři při odpoledním útlumu.

Přečtěte si krátky návod, jak si doma nebo na cestách připravit kávu pomocí French Pressu

Přečíst článekShow less

MENU

Informace

Zobrazit více produktů.
Nenalezeny žádné produkty