×
Segafredo Intermezzo zrnková káva

Segafredo Intermezzo zrnková káva

169,00 Kč (s DPH) 190,00 Kč -21,00 Kč
Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

379,00 Kč (s DPH) 399,00 Kč -20,00 Kč
Lavazza Qualitá ORO zrnková káva

Lavazza Qualitá ORO zrnková káva

304,00 Kč (s DPH) 326,00 Kč -22,00 Kč
Lavazza Crema e Aroma zrnková káva

Lavazza Crema e Aroma zrnková káva 1kg

274,00 Kč (s DPH) 279,00 Kč -5,00 Kč
Hausbrandt Trieste zrnková káva 1kg

Hausbrandt Trieste zrnková káva 1kg

430,00 Kč (s DPH) 520,00 Kč -90,00 Kč

French Press

799,00 Kč (s DPH)
Bodum Kenya French Press přináší do světa kávy styl a unikátní design. Káva z french pressu chutná výborně, a co teprve, když si ji připravíte s tímto originálním výrobkem dánské společnosti. Kávu navíc díky french...
Zobrazení 1-1 z 1 položek

Na přípravu vynikající kávy nepotřebujete kávovary za desetitisíce. Skvěle vám poslouží tradiční a do nedávna opomíjený french press. Káva z něj chutná přímo skvěle, a o to více ta výběrová. Navíc se s french pressem snadno pracuje a ještě lépe se udržuje.

Jak na kávu ve french pressu

French press byl kdysi stálou výbavou domácností a ačkoli se od něj na chvíli upustilo, už si zase pomalu buduje cestu do našich kuchyní a srdcí. Není divu, jedná se o jeden z vůbec nejsnadnějších způsobů přípravy kávy. Oproti automatickým kávovarům je navíc mnohem levnější. Jak si ve french pressu připravit kávu? Nejprve skleněnou nádobu zahřejte vroucí vodou a vypláchněte. Poté vsypte požadované množství hrubě mleté kávy (udává se 60 gramů na 1 litr vody), zalijte horkou vodou o teplotě 93 °C, dobře promíchejte, přiklopte sítkem s víčkem a sítkem stlačte vzniklou krustu asi dva centimetry pod hladinu. Kávu nechte extrahovat zhruba 3–4 minuty, poté sítko dotlačte až ke dnu. Chvilku počkejte a kávu slijte do šálku.

French press je čím dál tím populárnější

Popularita french pressu roste i díky stále oblíbenějším alternativním způsobům přípravy kávy. Od mechanické a automatizované přípravy kávy se upouští, káva totiž vyžaduje jemné zacházení, kterého s french pressem snadno docílíte.

V této kategorii najdete stylové a designově zajímavé french pressy, které nejen, že dokážou připravit výborné kávy, ale zároveň vám zkrášlí každý kout. Vychutnejte si lahodnou kávu z french pressu při ranním shonu anebo v kanceláři při odpoledním útlumu.

Přečtěte si krátky návod, jak si doma nebo na cestách připravit kávu pomocí French Pressu

Přečíst článek

Hlavní nabídka

Informace