×
Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

Lavazza Super Crema zrnková káva 1kg

394,00 Kč (s DPH) 424,00 Kč -30,00 Kč
Lavazza Expert Gusto Pieno zrnková káva 1kg

Lavazza Expert Gusto Pieno zrnková káva 1kg

292,00 Kč (s DPH) 323,00 Kč -31,00 Kč
Bristot Tiziano zrnková káva 1kg

Bristot Tiziano zrnková káva 1kg

503,00 Kč (s DPH) 525,00 Kč -22,00 Kč

Jamaica Blue Mountain

Zobrazení 1-4 z 4 položek

Jak už název prozrazuje, káva Jamaica Blue Mountain má svůj původ v modrých jamajských horách, které se rozkládají na východě Jamajky a tvoří jedno z vůbec nejdelších souvislých pohoří v Karibiku. Mlhavě modrý opar, který téměř neustále halí vrcholky hor, stál u zrodu jména ikonického pohoří a posléze i legendární kávy Jamaica Blue Mountain.

Nejdražší a nejlepší káva světa

Kávy Jamaica Blue Mountain se vyznačují jemnou chutí a absencí hořkosti. Za posledních pár dekád si populární Jamaica Blue Mountain vydobyla pověst jedné z nejdražších a nejvyhledávanějších káv světa. Více než 80 % se vyváží do Japonska a kromě toho, že se zrna využívají hlavně pro přípravu kávy, tvoří i základ kávového likéru Tia Maria.

Káva pro 007

Jamaica Blue Mountain je celosvětově chráněná a certifikovaná značka, na jejíž produkci dohlíží Rada kávového průmyslu na Jamajce. Zrna kávy se sbírají pouze ručně a až poté, co jsou opravdu zralá. Její exkluzivitu potvrzuje fakt, že Jamaica Blue Mountain byla jediná káva, kterou popíjel speciální agent James Bond. Autor detektivních příběhů, Ian Fleming, totiž žil nějaký čas na Jamajce a hrdinovi svých knih nedovolil pít jinou kávu než „tu nejlepší na světě“.

V roce 1953 rozhodla jamajská vláda, že názvem 100% Blue Mountain Coffee se může označovat pouze káva, která se vypěstovala ve specifické oblasti hor a byla zpracována podle pravidel. Dnes patří Jamaica Blue Mountain k exkluzivním výběrovým kávám a tomu nejlepšímu, co si na trhu s kávou můžete pořídit.

Vzhledem k její exkluzivitě bývá Jamaica Blue Mountain často padělaná. My zaručujeme, že se k vám vždy dostane káva té nejvyšší kvality, čerstvá a importovaná přímo z Jamajky.

Přečíst článekShow less

MENU

Informace

Zobrazit více produktů.
Nenalezeny žádné produkty