×

Vee's Indie Monsooned Malabar zrnková káva 250g

Monzunovaná káva je charakteristická pro malabarské pobřeží v jihozápadní Indii. Počátky monzunového malabaru sahají do 18. století, kdy byla surová káva přepravována na lodích z Indie do Evropy během monzunových měsíců. Plavba trvala téměř 6 měsíců a zrna se v tomto neustále vlhkém podnebí na lodích zbarvila ze svěží zelené na světle žlutozlatou barvu, absorbovala vlhkost a zvětšila svůj objem. Tímto procesem kávová zrna ztratila přirozenou kyselost.

Dnes je monzunování procesem zrání za srovnatelných klimatických podmínek. Sklizené kávové třešně se suší na slunci a skladují se až do začátku monzunů. Od června do září jsou zrna vystavena větru a vlhkosti, čímž ztrácejí svou přirozenou kyselost. Káva je po upražení jemná a sladká s intenzivní, kořeněnou vůní ořechů a kakaa.

Přečíst článekShow less
190,89 Kč
170,43 bez DPH.
Skladem poslední 1 ks

Vlastnosti kávy

Zapomeňte na termíny jako komplexnost nebo pulsující acidita. V našem jednoduchém hodnocení káv se vyzná každý.
Když řekneme, že je káva sladká, budete cítit sladkost. I naprostý kávový laik si z naší nabídky vybere takovou kávu, která mu bude stoprocentně vyhovovat.

Druh

100% Arabica

Vhodná pro přípravu

Automat
Profi pákový
Moka
French press
Džezva

Chuť

Úroveň pražení

Nízká úroveň Střední úroveň Vysoká úroveň

Obsah kofeinu

Nízký obsah Střední obsah Vysoký obsah
Popis

Příprava: filtrovaná káva, káva s mlékem, káva se šlehačkou, espresso, cappuccino, latte macchiato

Přečíst článekShow less
Detaily produktu

Parametry

Úroveň pražení
1
Obsah kofeinu
2
Druh
100% Arabica
Automat
1
Profi pákový
1
Moka
1
French press
1
Doprava a platba
Recenze
Žádné komentáře
Úspora energie a vody = úspora peněz a ochrana klimatu

V Kafone jsme se vždy starali o klima. Na Vysočině jsme, z peněz vydělaných na kávě, vysadili sad starých odrůd, vytvořili remízky a vysadili tisový háj.

Většina domácností a firem v česku není vybavena technologiemi pro úsporu energie a vody a je to škoda. V průměrné domácnosti se každá koruna investovaná do spořičů vody za 10 let vráti 80x a navíc ušetříte 1,4 tuny CO2.

Proto jsme se rozhodli zařadit do sortimentu balíčky spořičů vody. Jsou jednoduché na instalaci a produkty v nich jsou cenově zvýhodněny. Při nákupu své oblíbené kávy tak můžete udělat něco pro svoji peněženku i klima.

Za produkty stojí společnost rewater s.r.o., která je ze stejné skupiny jako Kafone a specializuje se na produkty pro úsporu energie a vody. Zastupuje v česku německou společnost RC Mannesmann, která je od roku 1973 předním inovátorem v oboru.

Pokud byste rádi začali šetřit energii, vodu a chránit klima i ve své společnosti, či máte zájem o dárkové balíčky pro zaměstnance/partnery s produkty pro úsporu vody opatřené vaším logem a reklamou, obraťte se přímo na rewater s.r.o.

MENU

Informace

Zobrazit více produktů.
Nenalezeny žádné produkty