×

Vee's Etiopie Mocca Yirgacheffe zrnková káva 250g

Původem z kolébky kávy – Etiopie. Sklizena ve výškách 1900 m nad mořem v oblasti města Yirgacheffé, které se nachází v regionu Sidamo na východ od jezera Abaya. Ceněná Arabika připravená způsobem, který zvyšuje její jedinečně vytříbené chutě.

Dokonale zralé třešně jsou sbírány a zbaveny slupek ve stejný den. Následuje pečlivé fermentování a následné promytí v horských vodách. Čistá zrnka se jemně suší na vyvýšených afrických postelích, které umožňují lepší proudění vzduchu. Farmáři zrna často otáčejí, aby se zabránilo popálení sluncem. Zrnka jsou o něco menší a delší než většina kávových zrn. Jejich barva před pražením je bledá. Výsledkem je kořeněná Arabika s okouzlující vůní ovoce a květin.

Příprava: filtrovaná káva, snídaňová káva

Přečíst článekShow less
156,80 Kč
140,00 bez DPH.
Skladem poslední 1 ks

Vlastnosti kávy

Zapomeňte na termíny jako komplexnost nebo pulsující acidita. V našem jednoduchém hodnocení káv se vyzná každý.
Když řekneme, že je káva sladká, budete cítit sladkost. I naprostý kávový laik si z naší nabídky vybere takovou kávu, která mu bude stoprocentně vyhovovat.

Druh

100% Arabica

Vhodná pro přípravu

Automat
Profi pákový
Moka
French press
Džezva

Chuť

Úroveň pražení

Nízká úroveň Střední úroveň Vysoká úroveň

Obsah kofeinu

Nízký obsah Střední obsah Vysoký obsah
Popis

Původ Mocca/Mokha/al-Makhā

Mocca tradičně pochází z farem v Jemenu a Etiopii. Právem je považována za jednu z nejlepších káv na světě. Název nese podle jemenského přístavu u Rudého moře, kde byla káva v minulých stoletích obchodována. 

Přečíst článekShow less
Detaily produktu

Parametry

Úroveň pražení
1
Obsah kofeinu
2
Druh
100% Arabica
Moka
1
Doprava a platba
Recenze
Žádné komentáře
Úspora energie a vody = úspora peněz a ochrana klimatu

V Kafone jsme se vždy starali o klima. Na Vysočině jsme, z peněz vydělaných na kávě, vysadili sad starých odrůd, vytvořili remízky a vysadili tisový háj.

Většina domácností a firem v česku není vybavena technologiemi pro úsporu energie a vody a je to škoda. V průměrné domácnosti se každá koruna investovaná do spořičů vody za 10 let vráti 80x a navíc ušetříte 1,4 tuny CO2.

Proto jsme se rozhodli zařadit do sortimentu balíčky spořičů vody. Jsou jednoduché na instalaci a produkty v nich jsou cenově zvýhodněny. Při nákupu své oblíbené kávy tak můžete udělat něco pro svoji peněženku i klima.

Za produkty stojí společnost rewater s.r.o., která je ze stejné skupiny jako Kafone a specializuje se na produkty pro úsporu energie a vody. Zastupuje v česku německou společnost RC Mannesmann, která je od roku 1973 předním inovátorem v oboru.

Pokud byste rádi začali šetřit energii, vodu a chránit klima i ve své společnosti, či máte zájem o dárkové balíčky pro zaměstnance/partnery s produkty pro úsporu vody opatřené vaším logem a reklamou, obraťte se přímo na rewater s.r.o.

MENU

Informace

Zobrazit více produktů.
Nenalezeny žádné produkty