×
Bialetti

Bialetti

Úspěšný příběh moka konvičky se začal psát v roce 1919, kdy italský inženýr Alfonso Bialetti otevřel dílnu pro výrobu polotovarů z hliníku. O dekádu později, v roce 1933 na stejném místě přišel Bialetti s vynálezem, který znamenal revoluci pro domácí přípravu kávy.

Stylový art deco design se nemění už přes 80 let

Tak se zrodila moka konvička, kterou dnes najdete téměř ve všech italských domácnostech. Ikona Bialetti Industrie S.p.A. se z malého městečka Crusinallo brzo rozšířila do celého světa a získala si srdce milovníků kávy napříč všemi kontinenty.

Malý kávovar je lehce rozeznatelný. Už více než 80 let se totiž vyrábí ve stejném stylu a designu art deco. Od svého představení na trh se moka konvička stala nejslavnější kávovou konvicí na světě a objevila se v Guinnessově knize rekordů a spoustě dalších knih o designu.

Moka konvička umožnila přípravu kávy v domácnosti

Před příchodem moka konvičky byly přístroje na espresso příliš velké, předražené a z technického hlediska komplikované. Jen pár lidí mělo takový přístroj doma, pití kávy bylo tedy spíše veřejnou aktivitou. Moka konvička byla oproti tomu malá, levná a jednoduchá na použití. Umožnila tak lidem vychutnat si dobrou kávu i v domácnostech.

Popularitu značce Bialetti přinesl také symbol společnosti, se kterým přišla v padesátých letech minulého století. Ilustrace „Malý muž s knírem“ už neodmyslitelně patří k ikonické moka konvičce a dnes reprezentuje jak Bialetti Industrie Group, tak všechny produkty, které pod značku Bialetti spadají.

Další informace dohledáte na webu Bialetti.

Logo Biatelli 
Biatelli - konvičky na vaši oblíbenou kávu
Zobrazení 1-5 z 5 položek

MENU

Informace

Zobrazit více produktů.
Nenalezeny žádné produkty