×
AeroPress

AeroPress

Alan Adler odjakživa rád vyráběl hračky ve svém volném čase. I poté, co začal pracovat jako inženýr a profesor na Stanfordské univerzitě, prodával své nápady hračkářským společnostem. Alan byl navíc nadšený námořník, který se sám naučil aerodynamiku, aby byl schopný navrhovat plachetnice. Jeho láska k navrhování hraček a nově nalezené znalosti ohledně aerodynamiky vedly postupem času k převratnějším vynálezům, uvedeným pod americkou firmou Aerobie.

Nadšený vynálezce psal historii

Psal se rok 2005, když Adler představil kávovým nadšencům patent jednoduchého aparátu, pomocí kterého dokáže každý téměř kdekoliv připravit vysoce kvalitní kávu. Tak přišel na svět Aeropress. Tento vynález z polykarbonátu je prakticky nerozbitný, lehký, nenáročný na údržbu a zároveň levný. V Aeropressu si můžete připravit kávu filtrovanou pomocí vzduchu (proto aeropress) přes malý papírový filtr.

Vynález Aeropress je podobný French pressu. Oproti němu ale zde hraje svou roli tlak a filtrace přes papírový filtr. Kávu v aeropressu si můžete připravit několika způsoby, takzvaným klasickým a obráceným. Během obráceného postupu se káva extrahuje v plastovém cylindru tak dlouho, jak jen chcete. Při klasickém postupu, který doporučuje výrobce, dochází po nalití vody k automatické filtraci dané gravitací. Louhování tak trvá pouze pár vteřin.

Rodinná tradice a výroba přímo v Kalifornii

Společnost Aerobie, pod kterou vynález Aeropress vznikl, je už více než 30 let rodinným byznysem a ve své tradici hodlá pokračovat. Momentálně vyrábí 14 značkových produktů Aerobie, které prodává tisícům obchodníků ve více než 60 zemích světa. Na čem si společnost Aerobie dává důrazně záležet, je výjimečný výkon a kvalita. Téměř všechny své produkty vyrábí v Kalifornii a sama se stará o vývoj, skladování, balení a odesílání zboží.

Logo Aeropress 
Aeropress - alternativní příprava kávy
890,00 Kč (s DPH)
Bez Aeropressu se neobejde žádný správný kávový fajnšmekr. Aeropress Aerobie vám totiž umožní přípravu vysoce kvalitní kávy kdykoliv a kdekoliv. Ruční kávovar Aeropress je prakticky nerozbitný, nenáročný na údržbu a k...
Zobrazení 1-2 z 2 položek

MENU

Informace

Zobrazit více produktů.
Nenalezeny žádné produkty