×
Jablum

Jablum

Pod zkratkou Jablum se skrývá výjimečný zážitek. Jablum totiž znamená Jamaica Blue Mountain, což je jedna z vůbec nejexkluzivnějších káv světa. Pochází, jak už název napovídá, z plantáží ve vysokých horách Blue Mountains na východě Jamajky. Chuť kávy Jablum zůstává opředena tajemstvím, které se už téměř sto let dědí z generace na generaci.

Pěstování kávy odstartoval anglický zemědělec

Právě tam se nachází malé venkovské městečko Mavis Bank a dnes už proslulá Mavis Bank Central Factory. Odtud se věhlas kávy Jablum šíří do celého světa. Psal se rok 1923, když Viktor C. Munn, anglický zemědělec a výrobce, založil Mavis Bank Factory na pouhých pěti akrech půdy. Odstartoval tak úspěšný rodinný byznys, který se dědí po generace.

Tradice z 18.století

Tajemství kávy Blue Mountain je ale ještě staršího data. Už v roce 1728 přinesl britský guvernér na Jamajce trochu sadby vzácné kávy Arabica z Hispánska. Tím dal impulz k pěstování výjimečné kávy, která později dobyla svět. Mohou za to zejména význačné kávové boby z Blue Mountain, které se s žádnými jinými nedají srovnat.

Za neodolatelnou chutí a prvotřídní kvalitou kávy Jablum stojí samotné městečko Mavis Bank, které odolává pohybu rychlé doby a žije si svým pomalým tempem. Nedotčená příroda a neměnná teplota zaručují, že káva Jamaica Blue Mountain bude vždy jedinečná. Učaruje vám směsí prchavé plnosti, sladkosti a mírné kyselosti.
Pro více informací navštívte oficiální web výrobce Jablum.

Logo Jablum Coffee 
Jablum - Jamaica Blue MOuntain Coffee
Zobrazení 1-1 z 1 položek

MENU

Informace

Zobrazit více produktů.
Nenalezeny žádné produkty