MAURO

MAURO

Za úspěchem dnešní společnosti Caffè Mauro stála neúnavná dřina pana Demetrio Maura. Narodil se v roce 1905 a bylo mu teprve 10 let, když pracoval jako pomocník na obchodních lodích a snil o založení vlastního byznysu. Svůj sen si s velkými obtížemi splnil v roce 1930, kdy si koupil první loď a nazval ji „Salvatore Padre“. S ní vyplul do Afriky, kde založil cestovní kancelář. Jenže události 2. světové války ho donutily začít znovu od nuly. Tentokrát s novou vášní – kávou.

Z malé pražírny do celého světa

Psal se rok 1946 a rodina Mauro se nacházela v Miláně, kde se vší silou snažila odstartovat podnikání s pražením kávy. Bylo jim ale smutno po domově a časem se proto vrátili zpátky do Kalábrie. Když v roce 1949 založil Demetrio Mauro pražírnu Caffè Mauro, disponoval pouze malým přístrojem na pražení, který dokázal pojmout pouhých 20 kilogramů kávy. Demetrio byl ale neuvěřitelně zapálený do své práce a z malé pražírny dokázal časem vybudovat světově uznávaný byznys.

Moderní továrna a vybraná zrna z vyhlášených plantáží

V roce 1952 už pražírna produkovala 300 kilo pražené kávy za den. Množství se neustále zvyšovalo, a stejně tak rostly i nároky na výrobu. Na konci devadesátých let otevřela společnost moderní továrnu ve Villa San Giovanni, odkud šířila kvalitní kávu do celého světa.

Caffè Mauro dováží kávová zrna z Brazílie, Afriky, Střední Ameriky a Asie a během procesu pražení dodržuje přísná pravidla, díky kterým si jejich konzumenti mohou dopřát prvotřídní chuť i aroma. Vášeň pro chuť a výsledný produkt nutí Caffè Mauro neustále kontrolovat každý krok výroby. Od pražení přes složení jednotlivých směsí až po pečlivé balení.
Navštívte web výrobce Mauro pro více informací.

Logo Mauro 
Mauro - italská káva
Mauro Deluxe zrnková káva 1kg
Vyprodáno
466,00 Kč (s DPH)
Zrnková káva Espresso De Luxe je exkluzivní směsí, která láká na lahodné aroma a sladkou chuť. Čokoládovou vůni získává díky plantážím kakaa, které obklopují místo, kde se kávovníky pěstují. Krémově smetanové espresso...
Mauro Concerto zrnková káva 1kg
Vyprodáno
329,00 Kč (s DPH)
Zrnková káva Espresso Concerto je ideální pro domácí použití. Lahodná směs láká na charakteristickou jemnou hořkost a intenzivní aroma. Pomalé pražení a vybraná zrna zaručují, že se jedná o vysoce kvalitní směs...
Zobrazení 1-5 z 5 položek

Hlavní nabídka

Informace